Penzion

Z historie

Fořtovna má za sebou bohatou historii. Budova nese jméno Fořtovna, neboť sloužila jako správní místo lesů as to již od doby řádu Premonstrátů, který vlastnil mnohé velkostatky v okolí. Po osamostatnění Československa v roce 1918, prodal řád majetek a odešel zpátky do Rakouska. Rodina Linhartů se stala novým majitelem. Nicméně, po revoluci v únoru 1948, komunisté majetky znárodnili a rodina Linhartů byla vystěhována. V tomto období jsou budovy využívány k mnoha různým účelům, sloužila armádě, JZD a nakonec používalo Fořtovnu jako depozitář a rekreační zařízení Technické muzeum.
Po skončení komunistické éry rodina dostala majetek zpět v restituci v roce 1992. Od té doby je Fořtovna používána jako ubytování pro rodinnou dovolenou, akce, semináře a školení.

Okolí penzionu

Penzion Fořtovna leží na místě zvaném Pařezí. Je to osada, patřící k nedaleké vsi Cerhonice, známé divadelní hrou Ladislava Stroupežnického “Naši Furianti”. Není to jediné známé dílo z tohoto místa, dalším je “Balada z rokoka” od Aloise Jiráska, která popisuje pověst ke třem výklenkovým kaplím, kterých si povšimnete cestou do Fořtovny. Ladně zvlněná jihočeská krajina s oky rybníků, jemným rytmem starých alejí a remízků v polích i lukách Vás chytne za srdce a naladí na jiný čas, který tu plyne podle zvonu kaple sv. Václava z Obory: ranní klekání, poledne a večerní klekání. Odložte hodinky a užijte si svobodu v rytmu přírody. To je pozvánka k procházkám či projížďkám na kole nádherným okolím a hlubokými lesy, ve kterých se nachází několik přírodních rezervací.
V nedalekých Miroticích, rodišti malíře Mikoláše Alše a loutkáře Matěje Kopeckého, můžete navštívit jejich malé muzeum. Naleznete zde několik obchodů s potravinami, lékárnu, poštu, ordinaci praktického i zubního lékaře, vynikající cukrárnu Baronka a několik restaurací.

Zahrada

5000 m² zahrada má jak stínná, tak slunná místa. Na jednom z trávníků je volejbalové hřiště. K dispozici jsou také houpačky a je zde stolní tenis. V průběhu roku 2016 plánujeme vytvoření místa pro Petanque.
             Zahrada - Pension Fořtovna v Písku, Ubytování Fořtovna Cerhonice, Okolí Písku Zahrada - Pension Fořtovna v Písku, Ubytování Fořtovna Cerhonice, Okolí Písku Zahrada - Pension Fořtovna v Písku, Ubytování Fořtovna Cerhonice, Okolí Písku Fotografie penzionu Fořtovna Cerhonice, ubytovaní v Jižních Čechách, Okolí Písku Fotografie penzionu Fořtovna Cerhonice, ubytovaní v Jižních Čechách, Okolí Písku zahrajte si volejbal s přáteli, penzion Fořtovna, Písecko, jižní Čechy

Knihovna

Knihovna je naše největší místnost, s oblibou využívaná jako místo pro krásný večer se zapáleným krbem. Zde je lákavé posedět a začíst se do jedné z mnoha knih naší sbírky nebo si dát sklenku a hledět do plamenů ohně.
       

Kuchyně

Jedná se o jednoduchou, praktickou kuchyň pro běžné použití. K dispozici je myčka na nádobí, lednice, plynový sporák a velké pracovní desky. Vybavena je dostatkem kuchyňského a stolního nádobí.